Nejlepší dětské ponky s nářadím pro děti

dřevěný dětský ponk

Máte doma malého pomocníka, který se hrne k nářadí a pořád by něco opravoval? Chce mít „opravdové“ nářadí jako táta, aby mohl pomáhat? Pak je načase pořídit mu domů jeho vlastní dílenský ponk! Malých kutilů není nikdy dost a také stále platí rčení, že co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Kdo umí v dospělosti vzít za práci a ví, jak se jaké nářadí používá, bude mít obrovskou výhodu do praktického života! Pojďte si prohlédnout nejlepší dětský ponk.

Top 3 dětské ponky

Plastový ponk s nářadím

Orientační cena: 1 400 Kč

Dřevěný ponk Christian

dětský ponk

Orientační cena: 1 500 Kč

Dřevěný dětský ponk

dětský ponk

Orientační cena: 600 Kč

Jakou vybrat dětský ponk a dětskou dílnu?

Vaše dítko miluje takové hračky jako kladivo, hřebíky, šroubky a baví ho tlouct a vrtat, pořád něco montuje, a tak jste se rozhodli koupit mu dětský ponk, u kterého se bude moct vyřádit. Skvělý nápad! Jaký pracovní stolek však vybrat, aby v něm bylo hodně nářadí, něco vydržel, a přitom nestál majlant?

První nářadí můžete synovi pořídit už kolem jeho dvou let. Dvouleté dítě je zvídavé, rádo pomáhá a s vlastním šroubovákem nebo stranovým klíčem se cítí jako velký pomocník nesmírně důležitě. Nebojte se podpořit jeho kutilské ambice, ale dětskou dílničku vybírejte s největší opatrností. Hračky ve tvaru nářadí jsou totiž obvykle doporučované až pro děti od 3 let.

Pro menší děti jsou spíše vhodné pracovní stolečky z lehkého plastu, se zaoblenými hranami, aby si dítko neublížilo, a přitom všechny díly musí být dostatečně velké, aby je dítě nespolklo nebo nevdechlo. Vždy je třeba, aby byla vaše ratolest při hraní pod dohledem.

Pro starší děti jsou tu pracovní ponky dřevěné. Jsou robustnější a více vydrží, ale dřevo je tvrdý materiál, proto dávejte pozor, do čeho prcek tluče, aby nedošlo k újmě nebo nedejbože k úrazu. Součástí sady nářadí pro větší může už být třeba AKUVRTAČKA BOSCH NA BATERIE, co svítí, malou dílnu lze doplnit o MOTOROVOU PILU BLACK&DECKER nebo třeba ZAHRADNÍ KOLEČKO, pokud si dítě hraje venku na zahradě.

dětský dílenský ponk

Na co dát při výběru pracovní dílny pro děti pozor?

  • Výška pracovního stolku: dítě by mělo u ponku pohodlně stát, nemělo by se ohýbat ani zbytečně natahovat pro nářadí.
  • Stabilita: plastové ponky pro děti bývají často poměrně nestabilní, je proto lepší vybírat variantu na širší základně, tedy nikoliv dílničku vyhnanou do výšky, ale spíš do prostoru. Snadno se totiž stane, že dítě do vachrlatého pracovního stolku omylem drkne a stoleček pokácí se vším, co se na pracovní ploše zrovna nachází. Na druhou stranu až dítě povyroste a získá na manuální zručnosti, klidně můžete plastové nářadí vyměnit za dřevěné.
  • Neznačkové hračky u pochybných výrobců: Kupujte značky v prodejně, která je zavedená a má dobré jméno. Nekupujte dílenské ponky na tržnicích, málokdy koupíte kvalitu a pracovní stolek může být navíc nebezpečný.

Kolik stojí dětský ponk s nářadím?          

Slušný pracovní ponk pro děti se dá pořídit zhruba od 500 Kč. Dřevěné dílničky stojí více peněz, ale zase jsou stabilnější a vydrží víc než vyrobené z plastu. Na druhou stranu dítě z prvních hraček poměrně rychle vyroste a pokud uvidíte, že má v manuální tvořivosti dobře našlápnuto, můžete při koupi druhého pracovního stolu s nářadím investovat více peněz. Kvalitní dřevěné dětské ponky pak stojí kolem 2 000 Kč.

Tipy pro dětský ponk

  • Menší děti nechte pracovat pod dozorem, samozřejmě mohou montovat samy, ale vždy po očku kontrolujte, co právě dělají.
  • Učte dítě, aby v dílničce mělo pořádek. Po práci se musí všechno nářadí uklidit na své místo, aby byl ponk pro příště zase připravený k použití.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..