• You are here:
 • Domů »
 • Dílna »

Horkovzdušná pistole: neuhodli byste, co se s ní dá dělat

Horkovzdušná pistole je zatraceně univerzální kousek nářadí. Když ji však používáte každý den ke své práci nebo při kutění, může se stát, že přehlédnete další parádní (byť lehce nebezpečné) aktivity, které se s touhle foukačkou na steroidech dají provádět. Podívejte na video. Varování: neukazujte dětem 🙂

Horkovzdušná pistole: příklady používání

Podle názvu se může zdát, že se jedná o futuristickou zbraň, nicméně horkovzdušná pistole je v podstatě „jen“ velmi výkonný fén.

Horkovzdušky najdou uplatnění při mnoha činnostech v domácnosti, garáži i dílně. Typicky se používají k odstraňování staré barvy a podobného nátěru, např. při renovaci okenních rámů, odstraňování polepů, kterému předchází nahřátí nálepky horkovzdušnou pistolí. 

TIP: Při odstraňování staré barvy nebo nálepek: V jedné ruce držte pistoli a opatrně opalujte místo se starým nátěrem nebo polepem. V druhé ruce mějte připravenou škrabku. Jakmile je požadovaná plocha nahřátá, ihned nepotřebný materiál z povrchu seškrabujte.

Pokročilí kutilové a profesionální řemeslníci pomocí pistole smršťují bužírky, nebo dokonce svařují plasty. Horkovzdušnou pistolí rychle a efektivně povolíte mrazem zatuhlé zámky, rozmrazíte kovové trubky nebo také vysušíte vlhké povrchy.

Oblíbení výrobci

 • check
  STEINEL
 • check
  MAKITA
 • check
  DEWALT

REPONIO, úložný systém do dílny a garáže

Pro bezpečnost a pořádek v dílně, nástěnný úložný systém.

>