Top 4 nejlepší aku vrtačky (2020)

1. místo

BOSCH GSB18-2-LI PLUS
akuvrtačka bosch

hodnocení: 93%

Orientační cena: 4 500 Kč

2. místo

MAKITA HP457DWE
akuvrtačka makita

hodnocení: 95%

Orientační cena: 3 900 Kč

3. místo

DEWALT DCD795D2
akuvrtačka dewalt

hodnocení: 98%

Orientační cena: 5 400 Kč

4. místo

akuvrtčka makita

hodnocení: 95%

Orientační cena: 2 700 Kč

Jak vybíráme aku vrtačky?

Aku vrtačky uvedené v žebříčku Top 4 vycházejí z reálných recenzí uživatelů, kteří stroj zakoupili a hodnotili jej na základě vlastní práce a testování. Vybrali jsme takové stroje, které mají dostatečný počet recenzí a zároveň kladných hodnocení (zdroj Heureka.cz). Jedno hodnocení a 100% kladná recenze má menší váhu, než když stejnou aku vrtačku hodnotí nezávisle 10 a více uživatelů. S ohledem na ceny, dostupnost zboží a rychlost dodávek doporučujeme podívat se na aku vrtačky v českém e-shopu Alza.cz

Vlastnost
BOSCH GSB18-2-LI PLUS
MAKITA 457DWE
DEWALT DCD795D2
MAKITA DF331DSAE

Akumulátor

2x Li-ion 18V 2,0Ah

2x Li-ion 18V 1,3Ah

2x Li-ion 18V 2,0Ah

2x Li-ion 10,8V 2,0Ah

Příklep

Max. vrtání do oceli

13 mm

13 mm

13 mm

10 mm

Max. krouticí moment

63 Nm

42 Nm

60 Nm

30 Nm

Počet rychlostí

2

2

2

2

Kufr v dodávce

Motor

uhlíkový

uhlíkový

bezuhlíkový

uhlíkový

Osvit pracovní plochy

Profi aku vrtačky

Na pomyslnou bednu se dostaly aku vrtačky profi výrobců nářadí, což vypovídá o trendu spíš si za kvalitní nářadí připlatit, než se trápit s levnými stroji z hobbymarketů. Navíc i kvalitní značky dnes v rámci svojí produktové řady aku vrtaček nabízejí cenově dostupné typy, které nezruinují peněženku a při správné péči o aku baterie poslouží dlouhé roky. 

Koupě značkového stroje přináší uživateli řadu výhod: jednou z nich jsou dostupnost servisní sítě, kterou se výrobci pro svoji značku snaží aktivně budovat. Rychlé a bezproblémové opravy nářadí, přístup k originálním náhradním dílům a často také prodloužená záruka nahrávají řemeslníkům i aktivním kutilům přiklonit se při koupi nové aku vrtačky k výrobci, který si na trhu vybudoval slušnou pozici a má mezi odbornou veřejností dobré renomé. 

akuvrtačka bosch

Aku vrtačka BOSCH GBS 18-2 LI PLUS

Jako nejlepší aku vrtačka a vítěz testu se dle recenzí uživatelů umístila modrá BOSCH Professional GBS 18-2-LI. Kompaktní provedení pro práci ve stísněných prostorách, vysoký krouticí moment pro šroubování do různých materiálů, dvourychlostní převodovka, příklep, bezvadná ergonomie, díky níž aku vrtačka dobře padne do ruky. Akumulátor s ukazatelem stavu nabití pro lepší rozvržení práce a LED pracovní světlo činí z této mašiny spolehlivého, všestranného dříče.

Ve verzi BOSCH GBS 18-2 LI PLUS ji dostanete se dvěma Li-ion 18V 2,0 Ah akumulátory, nabíječkou a v transportním kufru - orientační cena 4 700 Kč.

POZOR! Tento typ se prodává s různým typem příslušenství a výbavy. Na Heureka.cz je jako nejoblíbenější uvedená verze bez aku, nabíječky a kufru, proto může být prodejní cena velmi zavádějící. "Holá" akuna bez příslušenství je určená pro uživatele, kteří již dříve nakoupili stroje BOSCH s akumulátory, kompatibilními s tímto typem stroje a mohou je použít pro pohon této aku vrtačky. 

akuvrtačka makita
LOGO MAKITA

Aku vrtačka MAKITA HP457DWE

Nářadí MAKITA má mezi uživateli skvělé jméno, i proto je výběr této aku vrtačky perfektní volbou. Za cenu od 4 000 Kč dostanete stroj nadupaný vším, co se od profesionální aku vrtačky očekává: v sadě 2x Li-ion 18V akumulátory s kapacitou 1,3 Ah, nabíječka, v transportním kufru. Pro šroubování, vrtání, příklepové vrtání do cihly, dvoustupňová převodovka a max. krouticí moment 42 Nm.

Tato aku vrtačka má sice nižší kapacitu akumulátoru, ale právě aku baterie Makita patří k těm nejkvalitnějším, které trh nabízí. I přes intenzivní práci nebudete muset baterii měnit příliš často, navíc v sadě máte k ruce akumulátor druhý, takže i v případě, že se aku vybije, nahodíte nový a budete moct pokračovat ve své práci.

Přečtěte si také naši recenzi na tuto aku vrtačku (HP457DWE)

akuvrtačka dewalt

Aku vrtačka DEWALT DCD795D2

Nejvýkonnější aku vrtačka v našem výběru: vhodná pro profi řemeslné činnosti a intenzivní nasazení. Její unikum je bezuhlíkový motor, který výrazně prodlužuje životnost a celkovou dobu práce na jedno nabití akumulátoru. Za cenu od 5 500 Kč tak dostanete stroj s výbavou, kterou konkurenční značky neváhají nabídnout za dvojnásobek této ceny. 

Šroubování, vrtání a příklepové vrtání, 2x XR Li-ion akumulátory s výkonem 18V a kapacitou 2,0 Ah, s nabíječkou a kufru na přepravu nářadí DeWalt T-STAK. Dva převodové stupně, krouticí moment max. 60 Nm. Silný příklep a jisté, pohodlné držení v ruce.

LED světlo pro osvit pracovní plochy, možnost prodloužení záruky až na 3 roky. Moderní, až agresivní design a perfektní ergonomie staví tuto aku vrtačku na pomyslný vrchol mezi stroji s podobnými parametry a stejným rozsahem dodávaného příslušenství.

akuvrtčka makita
LOGO MAKITA

Aku vrtačka MAKITA DF331DSAE

Jako poslední jsme do našeho výběru zařadili malou aku vrtačku od japonského výrobce Makita. 

Aku vrtačka je vybavena novou bateriovou technologií Li-ion CTX s výkonem 10,8V a kapacitou 2,0 Ah. Konstrukce je stavěná pro perfektní výkon při zachování kompaktních rozměrů. Šroubování a vrtání, rychlosklíčidlo do 10 mm, LED osvit pracovní plochy. V kufru a rychlonabíječkou, která vás při práci nenechá oddechnout, elektronický vypínač a motorová brzda.

Je ideální pro sériové šroubování spojů nebo vrtání děr do kovu, dřeva a dalších plastů, u kterých nepotřebujete příklep. 

Aku vrtačku MAKITA DF331DSAE můžete sehnat již za cenu kolem 3 000 Kč.

Aku vrtačka - jak vybrat? Tipy a rady:

Aku šroubovák nebo vrtačka?

Aku vrtačkou obvykle můžete vrtat i šroubovat. Aku šroubováknižší otáčky a slouží pouze ke šroubování. Je kompaktnější, lehčí, a přímo nahrazuje klasický ruční šroubovák. Obvykle mívá pouze jednu rychlost a pokročilé možnosti nastavení krouticího momentu pro šroubování do materiálů o různé tvrdosti. Hlava je nejčastěji osazena 1/4" šestihranným sklíčidlem pro upnutí šroubovacích bitů.

Napětí akumulátoru

V praxi se setkáte nejčastěji s napětím v rozmezí 3,6 - 36V (DeWalt má dokonce řadu 54V označovanou jako FLEXVOLT). Zjednodušeně se dá říci, že čím silnější je napětí, tím výkonnější je i aku vrtačka. Samozřejmě konstrukce stroje musí být ve shodě s napětím akumulátoru - je nesmysl stavět výkonný stroj na slabém akumulátoru. Nejoblíbenější jsou v současnosti 18V aku vrtačky s Li-ion technologií.

Kapacita akumulátoru

Kapacita aku baterie udává, jak dlouho můžete s aku vrtačkou pracovat na jedno nabití akumulátoru. Optimální pro běžnou práci jsou 2,0 Ah aku baterie. Vždy mějte po ruce náhradní aku, abyste v okamžiku vybití baterie, mohli nasadit druhou a pokračovat v práci. Li-ion technologie při skladování netrpí samovybíjecím efektem a lze je nabíjet v jakémkoliv stupni nabití. Moderní aku články jsou vybaveny ukazatelem stavu nabití baterie, takže máte perfektní přehled, jak dlouho aku článek ještě vydrží.

Příklepová vrtačka

Potřebujete výkonnější vrtání? Pořiďte si aku vrtačku s příklepem. Avšak pozor! Aku vrtačky bývají vybaveny pouze mechanickým příklepem, který usnadní vrtání do cihly, ale s vrtáním do panelu si neporadí. Pro vrtání do panelu sáhněte po elektrickém kladivu s elektropneumatickým příklepem s SDS upínáním. Vrták do panelu zajede jako po másle.

Příslušenství k aku vrtačkám

Samotný název aku vrtačka je pro mnohé matoucí, protože kouzlo tohoto stroje spočívá v jeho univerzálnosti: můžete s ní nejenom vrtat a šroubovat, ale při použití vhodného příslušenství také brousit, leštit, nebo při nastavení nižších otáček míchat technické směsi. Mnozí výrobci nabízejí univerzální sady pro aku vrtačky se základním příslušenstvím pro všechny výše jmenované činnosti. Nástroje se upínají do hlavičky aku vrtačky pomocí rychloupínacího sklíčidla.

Kde koupit aku vrtačku?

Doporučujeme koupit si váš nový stroj u autorizovaného prodejce. Každý z výrobců by měl uvést na svém webu seznam svých obchodních partnerů. Neřiďte se pouze podle ceny, ale i zkušeností, které může prodejce prokázat. Nákupem u autorizovaného prodejce získáte přístup k plné záruce a bezproblémovému servisu nářadí, a nebudete mít zle při vyřizování případné reklamace.

Další doplňující informace o aku vrtačkách a šroubovácích se dozvíte na webu Testado.cz

Kam dál?

Přejděte na stránky největšího českého internetového prodejce Alza.cz s žebříčkem TOP aku vrtaček, zjistěte další informace a porovnejte ceny:

Nebo zůstaňte u nás a pokračujte ve čtení. Inspirujte se například, jak správně vybrat přímočarou pilu.

>